קירור קרקפת 24.11.2021

הבדלים גיאוגרפיים בנגישות לטיפולי קירור קרקפת בארה"ב

מטופלים אמריקאים המעוניינים לשמר את שיערם בתקופת הטיפול הכימותרפי נאלצים לנסוע מרחקים ארוכים לקבלת קירור קרקפת למניעת התקרחות

כימותרפיה, איבוד שיער. אילוסטרציה

התקרחות בעקבות טיפולים כימותרפיים מהווה אתגר פסיכולוגי משמעותי עבור מטופלים המקבלים טיפול נגד מחלות סרטניות. כמו כן, ידוע כי טיפולי קירור קרקפת מסייעים במניעה של איבוד שיער. מטרת המחקר הנוכחי היתה להעריך האם יש שוני בנגישות לטיפולים אלה באזורים גאוגרפיים שונים.

באמצעות פרויקט רפונזל איתרו החוקרים מרכזי טיפול בסרטן המציעים טיפולי קירור קרקפת. לאחר מכן, תביעות מ"מדיקייר" הוצאו על מנת להעריך את מספר טיפולי הכימותרפיה שהתרחשו בכל מיקוד בארה"ב. באמצעות תוכנת ArcGIS הבינו החוקרים את ההתפלגות הגיאוגרפית של טיפולי הכימותרפיה  וטיפולי קירור הקרקפת. לבסוף, חישבו החוקרים את המרחק הממוצע בין כל מרכז גיאוגרפי של כל המיקודים בהם ניתנים טיפולי כימותרפיה למרכז הטיפול בקירור קרקפת הקרוב ביותר.

תוצאות המחקר הדגימו כי ישנם 366 מרכזי טיפול כימותרפי המציעים טיפול עם קירור קרקפת בארה"ב. באופן כולל, נמצא כי 43.9% מתביעות "מדיקייר" לאחר טיפול כימותרפי היו במרחק של 12.5 מייל ממרכז המציע טיפול עם קירור קרקפת. כמו כן, נמצא כי 24.8% נמצאים במרחק של 12.5 עד 49.9 מייל ממרכז כזה ו-31.3% היו רחוקים יותר מ-50 מייל ממרכז המציע טיפול עם קירור קרקפת.

מחקר זה ניתן להכללה רק על אוכלוסיה המקבלת טיפול במרכזים המקבלים מטופלים מ"מדיקייר" בארה"ב. עם זאת המחקר מדגים הבדלים משמעותיים בנגישות לטיפול עם קירור קרקפת. יישום של מרכזים דומים באזורי פרברים ואזורים כפריים יכול להגדיל את הנגישות של מטופלים המעוניינים לשמר את שיערם בזמן קבלת טיפול כימותרפי.

מקור: 

Singer S. et al. Journal of the American Academy of Dermatology (2021). https://doi.org/10.1016/j.jaad.2020.06.073

נושאים קשורים:  מחקרים,  התקרחות,  כימותרפיה,  סרטן,  מדיקייר,  קירור קרקפת
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו