עדכונים בפסוריאזיס בחסות חברת Lilly 24.03.2019

תגובה מהירה לטיפולים ביולוגיים של פסוריאזיס בינוני עד קשה

בדיקה מקיפה באמצעות ניתוחי מטה אנליזה

מטופלים רואים חשיבות רבה במהירות השיפור בתסמיני פסוריאזיס לאחר התחלת טיפול. מסיבה זו יש לראות במהירות השיפור גורם חשוב בהתאמת הטיפול. קבוצת חוקרים בינלאומית פרסמה החודש מטה-אנליזה שבחנה את מהירות התגובה, במהלך 12 השבועות הראשונים לטיפול, תוך השוואה של 11 טיפולים שונים. החוקרים השוו את שיעורי התגובה של פסוריאזיס וחומרתו בעזרת המדד המקובל PASI, ואת איכות החיים של המטופלים בעזרת המדד המקובל ו-Dermatology Life Quality Indexי(DLQI) במהלך 12 השבועות הראשונים לטיפול.

החוקרים ביצעו סקירה ספרותית שיטתית על מנת לאתר מחקרים שכללו ניסויים שלב 3, אקראיים ומבוקרים, בקרב חולים בוגרים עם פסוריאזיס בינונית-קשה, שטופלו באינטרלוקין IL-17י(brodalumab, ixekizumab, יsecukinumab), מעכבי IL-23/IL-12י(ustekinumab), מעכבי IL-23י (guselkumab, risankizumab, tildrakizumab), או מעכבי TNF י(adalimumab, certolizumab pegol, etanercept, infliximab).

מדדי התוצאה שהוצאו מ-32 פרסומים היו שיפור ב-75, 90 או 100% בציון PASIי(PASI 75, PASI 90 או PASI 100, בהתאמה) בשבועות 2, 4, 8 ו-12 לטיפול. בנוסף נשלפו מהמחקרים ציוני ה-DLQIי(0,1) כאשר ציון (0,1) מצביע על היעדרה של השפעה על איכות החיים של המטופל, בשבוע 12.

בהתבסס על מטה אנליזה (מסוג BNMA ו-fNMA) נמצא כי ל-Ixekizumab, ול-brodalumab נמדדו השפעות הטיפול המהירות ביותר. הטיפול בתרופות אלו הניב את האחוז הגבוה ביותר של מטופלים שהגיעו לציון PASI 75 בשבוע 2, 4 ו-8 ולציון PASI 90 ו-PASI 100 בשבועות 2, 4, 8 ו-12. Brodalumab,יixekizumab ו-secukinumab הניבו שיפור גבוה יותר, בהשוואה לכל שאר התרופות הביולוגיות, במדד איכות החיים DLQI בשבוע 12.

Ixekizumab ו-brodalumab מספקות את התגובה המהירה ביותר ואת התועלת הקלינית המוקדמת ביותר בשבוע 2 לטיפול, זאת בהשוואה לכלל התרופות הביולוגיות שנחקרו עד כה, כולל טיפולים ביולוגיים אחרים כמו secukinumab, ustekinumab, guselkumab, adalimumab ו-etanercept.

מקור:

Warren, Richard B., Kyoungah See, Russel Burge, Ying Zhang, Alan Brnabic, Gaia Gallo, Alyssa Garrelts, and Alexander Egeberg. "Rapid Response of Biologic Treatments of Moderate-to-Severe Plaque Psoriasis: A Comprehensive Investigation Using Bayesian and Frequentist Network Meta-analyses." Dermatology and therapy 10, no. 1 (2020): 73-86.

אינדיקציות טאלץ בישראל:
ספחת רובדית
טאלץ מיועדת לטיפול בספחת רובדית (פלאק פסוריאזיס) בינונית עד חמורה במבוגרים אשר מתאימים לטיפול סיסטמי (מערכתי).
דלקת מפרקים פסוריאטית
טאלץ, לבדו או בשילוב עם מתוטרקסאט, מיועד לטיפול בדלקת מפרקים ספחתית (psoriatic arthritis) פעילה בחולים מבוגרים אשר לא הגיבו במידה מספקת או שאינם יכולים לקבל טיפול בתרופה אחת או יותר מקבוצת התרופות הנקראת DMARD- disease-modifying anti-rheumatic drug.
*למידע מלא יש לעיין בעלון לרופא כפי שאושר ע"י משרד הבריאות.
PP-IX-IL-0167
נושאים קשורים:  עדכונים בפסוריאזיס בחסות חברת Lilly,  אינטרלוקין 17,  Ixekizumab
מאמרים נוספים שיעניינו אותך