סרטן עור 24.06.2018

חסימת PD-1 עם Cemiplimab בסרטן עור מתקדם

טיפול ב-cemiplimab גרם למחצית המטופלים עם סרטן עור מתקדם מסוג תאים קשקשיים לתגובה עם פרופיל תופעות לוואי צפוי בטיפול עם מעכבים חיסוניים

תאי סרטן עור (צילום: אילוסטרציה)

אין היום טיפולים סיסטמיים מאושרים לטיפול בסרטן תאים קשקשיים מתקדם של העור (advanced cutaneous squamous-cell carcinoma). סרטן זה עשוי להגיב לטיפול אימוני, בשל עומס המוטציות גבוה של הגידול וקשר בין הסיכון למחלה ודיכוי חיסוני. בחלק עליית המינון במחקר פאזה 1 של cemiplimab נצפתה תגובה עמוקה ומתמשכת בקרב מטופלים עם סרטן עור מסוג תאים קשקשיים גרורתי.

מאמר חדש מדווח על התוצאות ממחקר פאזה 1 של cemiplimab בהרחבת עוקבת המטופלים עם סרטן עור מסוג תאים קשקשיים מתקדם מקומית או גרורתי, בנוסף לתוצאות ממחקר פאזה 2 ראשוני עבור עוקבה של מטופלים עם מחלה גרורתית (עוקבת מחלה גרורתית). בשני המחקרים, המטופלים קיבלו מנת cemiplimab תוך ורידית (3 מ"ג לק"ג משקל גוף) כל שבועיים והוערכו לתגובה כל 8 שבועות. במחקר פאזה 2, התוצא הראשוני שנמדד היה שיעור התגובה, כפי שהוערך על ידי חוקר עצמאי.

בעוקבה המורחבת של חקר הפאזה 1, תגובה ל-cemiplimab נצפתה ב-13 מתוך 26 המטופלים (50% ; 95%CI 30-70). בעוקבת המחלה הגרורתית במחקר פאזה 2, תגובה נצפתה ב28 מתוך 59 מטופלים (47% ; 95%CI 34-61).

משך המעקב החציוני היה 7.9 חודשים בעוקבת המחלה הגרורתית של מחקר הפאזה 2. בקרב 28 המטופלים שהראו תגובה, משך התגובה היה מעל 6 חודשים ב-57%, ו-82% המשיכו להגיב ולקבל cemiplimab בעת הפסקת איסוף הנתונים. תופעות לוואי אירעו בלפחות 15% מהמטופלים בעוקבת המחלה הגרורתית של מחקר הפאזה 2 וכללו שלשול, בחילה, עצירות ופריחה, 7% מהמטופלים הפסיקו את הטיפול בשל תופעות לוואי.

לסיכום, בקרב מטופלים עם סרטן עור מתקדם מסוג תאים קשקשיים, כמחצית מהמטופלים הגיבו לטיפול עם cemiplimab, עם פרופיל תופעות לוואי הצפוי בטיפול עם מעכבים חיסוניים.

 מקור:

Migden MR, Rischin D, Schmults CD, Guminski A, Hauschild A, Lewis KD, Chung CH, Hernandez-Aya L, Lim AM, Chang AL, Rabinowits G. PD-1 Blockade with Cemiplimab in Advanced Cutaneous Squamous-Cell Carcinoma. New England Journal of Medicine. 2018 Jun 4.

עריכה: ד"ר נועה יקירביץ אמיר

 

 

נושאים קשורים:  מחקרים,  סרטן עור,  סרטן עור מסוג תאים קשקשיים,  cemiplimab,  טיפול חיסוני,  PD-1,  cutaneous squamous-cell carcinoma
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות